1932, Plan miasta Krakowa

“Plan Miasta Krakowa” stanowił załącznik do II edycji “Zwięzłego przewodnika po Krakowie” wydanego staraniem Nauczycielstwa szkół powszechnych w Krakowie w 1932 r. Na planie przedstawiono sieć rzeczną, place, parki i ulice z podaniem ich nazw. W zabudowie wyróżniono obrysy ważniejszych obiektów użyteczności publicznej. W treści planu zaznaczono także numery i nazwy dzielnic, przebieg lini kolejowych oraz kościoły.

 

W kalendarium Krakowa 1932 rok zapisał się między innymi ukończeniem prac konserwatorskich ołtarza Wita Stwosza i otwarciem sklepu Fabryki Czekolady Wedla na rogu Rynku Głównego i ul. św. Jana.

CYTOWANIE:
Wojkowski J., 2020. CARTOGRAPHIA CRACOVIANA: Kraków i okolice na dawnych mapach — geoportal: dawnemapykrakowa.pl, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji .

PLAN MIASTA KRAKOWA WEDŁUG STANU Z ROKU 1932

Rok wydania: 1932
Adres wydawniczy: Wydany staraniem Nauczycielstwa szkół powszechnych w Krakowie / Druk: "Powściągliwość i Praca" w Krakowie
Rodzaj mapy:
Skala: 1:10000
Orientacja: N - północna
Dokładność kartometryczna: mała
Język: polski
Technika wykonania: litografia czarno-biała
Ramka: zwykła, podwójna z oznaczeniami sieci kwadratów, w wierszach cyframi, w kolumnach literami
Format: ramka: 668 x 468, arkusz: 675 x 485 (mm)
Bibliografia:
- Egon Klemp, 2000. Historische Pläne und Grundrisse von Städten und Ortschaften in Polen: ein deutsch-polnischer Katalog - Dawne plany i rzuty poziome miast i innych miejscowości w Polsce: katalog niemiecko-polski. Harrasowitz Verlag, Wiesbaden.
- 1932. Zwięzły przewodnik po Krakowie wydany staraniem Nauczycielstwa szkół powszechnych w Krakowie roku 1932.
Źródło: zbiory prywatne (Copyright © Jakub Wojkowski)
Numer katalogowy: 56

Pin It on Pinterest

Share This