1930, Plan sieci tramwajowej i autobusowej krakowskiej miejskiej koleji elektrycznej w Krakowie

Plan sieci tramwajowej i autobusowej krakowskiej miejskiej koleji elektrycznej w Krakowie stanowił załącznik do “Zarysu monografji komunikacji wewnętrznej miasta Krakowa” której autorem jest Tadeusz Polaczek-Kornecki, wieloletni dyrektor Krakowskiej Miejskiej Kolei Elektrycznej. Monografia wydana została z okazji XXII Kongresu Międzynarodowego dla spraw tramwajownictwa, kolejnictwa dojazdowego i komunikacji autobusowej, który miał miejsce w Warszawie w dniach od 29.06.—6.07. 1930 roku.

W dacie wydania tego planu (1930 rok) Kraków zamieszkiwało około 210 tys. osób. Istniało już wtedy 6 lini tramwajowych o łącznej długość sieci 17,8 km oraz 13 lini autobusowych o długości 47,5 km.

CYTOWANIE:
Wojkowski J., 2020. CARTOGRAPHIA CRACOVIANA: Kraków i okolice na dawnych mapach — geoportal: dawnemapykrakowa.pl, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji.

PLAN SIECI TRAMWAJOWEJ I AUTOBUSOWEJ KRAKOWSKIEJ MIEJSKIEJ KOLEJI ELEKTRYCZNEJ W KRAKOWIE

Rok wydania: 1930
Autor: Autor publikacji Tadeusz Polaczek-Kornecki. Autor planu nieznany.
Adres wydawniczy: Krakowska Kolei Elektryczna, 1930 (Kraków : Druk. Miejskiego Muzeum Przemysłowego)
Rodzaj mapy:
Skala: 1:28800
Orientacja: N - północna
Dokładność kartometryczna: mała
Język: polski
Technika wykonania: litografia kolorowa
Ramka: brak
Format: arkusz: 347 x 342 (mm)
Bibliografia:
- Tadeusz Polaczek-Kornecki, 1930. Zarys monografji komunikacji wewnętrznej miasta Krakowa : opracowany z okazji XXII-go Kongresu międzynarodowego dla spraw tramwajownictwa, kolejnictwa dojazdowego i komunikacji autobusowej w Warszawie w dniach od 29 czerwca do 6 lipca 1930 r. Krakowska Kolei Elektryczna, 1930. Drukarnia Miejskiego Muzeum Przemysłowego w Krakowie.
Źródło: zbiory prywatne (Copyright © Jakub Wojkowski)
Numer katalogowy: 89

Pin It on Pinterest

Share This